کاشت مو, مطالب

هر آنچه باید درباره کاشت مو بدانید

ریزش شدید مو در افراد به دلایل فراوانی از جمله عوامل وراثتی، کاهش وزن غیر اصولی و … رخ داده و در مواردی منجر به ایجاد طاسی می‌گردد. کاشت مو که با استفاده از روش‌هایی مانند FIT ،FUT ،BHT،SUT و … انجام می‌شود تنها راه حل موجود جهت درمان این مشکل است.دانستن برخی از نکات پیش از انجام عمل کاشت مو می‌تواند تا به شما در زمینه انتخاب بهترین روش کاشت مو یاری رساند. به همین دلیل در این مقاله سعی کرده‌ایم که با تفسیر صفر تا صد کاشت موی سر به توضیح همه چیز درباره کاشت مو طبیعی با تراکم بالا بپردازیم.

بررسی رایج ترین دلایل ریزش مو 

از جمله مهم ترین دلایل ریزش مو می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

تغییرات هورمونی

یائسگی

کاهش وزن شدید و غیر اصولی

اضطراب و استرس

کم‌ خونی

مشکلات ژنتیکی

مشکلات پس از زایمان

مصرف برخی داروهای خاص

ابتلا به برخی بیماری‌های پوستی

نداشتن رژیم غذایی سالم

مصرف دخانیات

افزایش سن

استفاده از مواد شوینده نامناسب

چه کسانی به کاشت مو احتیاج دارند؟

به طور کلی می‌توان تمامی افرادی را که موهای سرخود را به دلیل عوامل ژنتیکی از دست داده‌اند جزو واجدین شرایط کاشت مو به حساب آورد.

مراجعه به یک مرکز زیبایی درمانی تخصصی پیش از عمل کاشت مو جهت کسب اطلاع از شرایط کاشت مو، برخورداری از بانک موی مناسب، میزان انعطاف‌پذیری پوست سر، کسب اطمینان از سلامت پوست سر و … به انتخاب بهترین روش کاشت مو کمک کرده و به شما امکان می‌دهد تا با خیالی آسوده نسبت به انجام این عمل اقدام نمایید.

بررسی انواع روش های کاشت مو 

عمل کاشت و پیوند موی سر به روش‌های متنوعی انجام می‌شود که در این میان می‌توان به روش های زیر اشاره داشت: 

 • کاشت مو FIT
 • کاشت مو FUT
 •  کاشت مو BHT
 • روش SUT
 • روش HRT
 • روش HRP 
 • و …

-در این میان روش‌های فوق، روش‌های FIT و FUT از رایج‌ترین و پرطرفدارترین روش های کاشت مو می‌باشند.-

روش کاشت مو FIT: یکی از انواع جدیدترین تکنیک کاشت مو به شمار می‌رود. در این روش کاشت مو بدون درد و خونریزی برداشت و معاینه فولیکول‌های مو بدون نیاز به جراحی پوست سر، برش و بخیه صورت می‌پذیرد. این عمل کاشت مو برای نخستین بار در کلینیک ایران فیت انجام گرفته و در سال‌های اخیر به عنوان محبوب‌ترین و بهترین روش کاشت مو در میان متقاضیان شناخته شده است.

کاشت مو به روش FIT از طریق برداشت واحدهای فولیکولی از بانک مو و پس از آن پیوند این واحدها به ناحیه طاسی انجام می‌شود. پیوند گرافت‌های برداشت شده در این عمل به وسیله ایجاد سوراخ‌هایی بسیار ریز بر روی پوست سر صورت خواهد گرفت.

کوتاه بودن زمان تکمیل عمل کاشت، کوتاه بودن زمان نقاهت پس از عمل، عدم بروز عوارض جانبی شدید پس از کاشت مو FIT و نتیجه بخشی در مدت زمانی بسیار اندک از جمله دلایل استقبال متقاضیان از این عمل بدون جراحی کاشت مو محسوب می‌شوند.

کاشت مو به روش FUT: در این روش به وسیله عمل جراحی بر روی سر و برداشتن بانک مو یا گرافت مو به صورت کامل انجام شده و به همین دلیل با نام جراحی کاشت مو نیز شناخته می‌شود. این عمل که با ایجاد برش و به تبع آن درد و خونریزی در ناحیه جراحی همراه بوده نیازمند سپری کردن دوران نقاهت طولانی می‌باشد.

توصیه می‌کنیم که پیش از مراجعه به کلینیک کاشت مو ایران فیت به منظور کاشت مو از طریق برقراری تماس با مشاوران ایران فیت و دریافت مشاوره رایگان برای کاشت مو جهت انتخاب بهترین و جدیدترین روش کاشت مو اقدام نمایید.

کدام روش کاشت مو بیشترین تراکم را می‌دهد؟

روش های کاشت مو Micro FIT و FIT از جمله عمل‌هایی هستند که پس از انجام آن قادر خواهید بود تا بیش‌ترین تراکم را با ظاهر و خط رویش طبیعی مشاهده فرمایید.

امکان کنترل زاویه کاشت، عمق کاشت و جهت کاشت گرافت‌های برداشت شده اصلی‌ترین دلایلی هستند که باعث دریافت نتیجه مطلوب از تراکم موها پس از اتمام عمل کاشت مو خواهند شد.

نمونه کاشت مو به روش FIT

مزایای کاشت مو طبیعی 

کاشت مو همانند هر عمل زیبایی درمانی از مزایا و معایب منحصر به فردی برخوردار است. شناخت مزایا و عوارض کاشت مو به شما امکان می‌دهد تا با آگاهی کامل از این موارد نسبت به انجام این عمل اقدام فرموده و پس از عمل از تصمیم خود پشیمان نشوید.

 • از جمله مهم‌ترین مزایای کاشت مو طبیعی می‌توان به غیر تهاجمی و غیر جراحی بودن این عمل اشاره کرد. این مزیت‌ها به میزان چشم‌گیری از مدت زمان نقاهت پس از عمل می‌کاهند. بنابراین قادر خواهید بود تا بدون نیاز به سپری کردن زمان طولانی برای استراحت پس از کاشت مو در محل کار خود حاضر شده و به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.
 • عدم نیاز به برش زدن پوست از ایجاد خونریزی در موضع عمل جلوگیری کرده و نیاز به بخیه زدن سر را به طور کامل از بین می‌برد.
 • با توجه به برداشت ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ گرافت از بانک مو طی یک جلسه می‌توان مدت زمان تکمیل عمل کاشت مو طبیعی را بسیار کوتاه توصیف کرد.
 • امکان بهره‌مند شدن از خط رویش طبیعی کاشت مو و غیر مصنوعی به نظر رسیدن موهای کاشت شده از دیگر دلایلی هستند که این روش را به بهترین تکنیک کاشت مو تبدیل کرده‌اند.
 • نتیجه‌بخشی در کوتاه مدت از دیگر مزایای کاشت مو طبیعی به شمار می‌رود. شما می‌توانید تا با مشاهده عکس یک هفته بعد از کاشت مو ، عکس کاشت مو تازه، عکس کاشت مو بعد از یک ماه ، عکس کاشت مو بعد از دو ماه و عکس کاشت مو بعد از پنج ماه از روند نتیجه‌بخشی این عمل مطلع شوید.

معایب کاشت مو طبیعی 

تحقیق درباره مزایا و عوارض کاشت مو پیش از انجام عمل به منظور اخذ تصمیمی آگاهانه به شما کمک خواهد کرد. به همین دلیل لازم است تا علاوه بر مزایای کاشت مو طبیعی با برخی از معایب کاشت مو طبیعی نیز آشنا شوید.

در روش کاشت مو FIT نیاز است تا گرافت‌های برداشت شده در مدت کوتاهی تا فرا رسیدن زمان کاشت نگهداری شده و در صورت لزوم ترمیم شوند. به همین دلیل آسیب دیدن این گرافت‌ها طی مدت‌زمان نگهداری امری بسیار محتمل می‌باشد.

خونریزی یا تورم پس از انجام عمل کاشت مو یکی از عوارضی است که به طور معمول به صورت خفیف بروز می‌کند. این عوارض از جمله عوارض رایج کاشت مو طبیعی بوده و با گذشت زمانی اندک از بین می‌روند.

با این حال لازم است تا در صورت تداوم عوارض ناشی از کاشت مو بلافاصله موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید. امکان آسیب‌دیدگی فولیکول‌ها در زمان برداشت مستقیم یکی دیگر از معایب کاشت مو طبیعی محسوب می‌شود.

باید بدانید که با مراجعه به مراکز معتبر زیبایی درمانی همچون ایران فیت کلینیک امکان آسیب دیدن فولیکول‌ها در حین برداشت به حداقل رسیده و همین امر موجب رضایت خاطر شما از نتیجه نهایی کاشت مو خواهد شد.

روش‌های درمان ورم بعد از کاشت مو 

ایجاد تورم بر روی پوست سر پس از انجام عمل کاشت امری طبیعی است. با این وجود می‌توانید تا به منظور درمان ورم بعد از کاشت مو از کمپرس سرد استفاده فرمایید.

روش‌های درمان زخم های بعد از کاشت مو 

در صورت ایجاد زخم بر روی پوست سر پس از انجام عمل کاشت لازم است تا بعد از مراجعه به کلینیک و مشورت با پزشک جهت ترمیم مو کاشت شده در این نواحی اقدام نمایید.

در نظر داشته باشید که مصرف داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک می‌تواند تا حد زیادی از بروز زخم های بعد از کاشت مو و دیگر عوارض جانبی این عمل جلوگیری نماید.

مراحل کاشت مو در ایران فیت کلینیک 

مراحل کاشت مو طبیعی در کلینیک ایران فیت که پس از معاینات اولیه توسط پزشک صورت می‌گیرد شامل مواردی همچون مشخص نمودن خط رویش جدید، برداشت فولیکول‌ها از بانک مو، ترمیم و آماده‌سازی فولیکول‌ها جهت پیوند به ناحیه طاسی و در نهایت کاشت این واحدها است.

برداشت مو از کجا انجام می‌شود؟

ممکن است که پیش از اقدام به عمل کاشت مو سوالاتی از این قبیل برای شما نیز مطرح شده باشد که در عمل کاشت برداشت مو از کدام ناحیه انجام می‌شود؟ گرافت مو چیست ؟ بانک مو کجاست ؟ کدام موها را برای کاشت مو استفاده می‌کنند؟

در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که گرافت مو به تارهای مویی اطلاق می‌شود که فولیکول‌های آن در مکانی مشابه قرار گرفته باشند. عمل برداشت این گرافت‌ها از ناحیه‌ای در پشت سر برداشت می‌شوند که اصطلاحا به این ناحیه بانک مو گفته می‌شود.

کاشت مو موفق چه نشانه‌هایی دارد؟

درصد موفیت کاشت مو به عوامل بسیاری بستگی دارد که از جمله این موارد می‌توان به انتخاب کلینیک کاشت مو تخصصی، نوع تکنیک کاشت، رعایت اقدامات قبل از کاشت مو، انجام مراقبت های پس از کاشت مو، اجتناب از مصرف سیگار و نوشیدنی‌های الکلی پیش از مراجعه به مراکز زیبایی درمانی جهت انجام کاشت اشاره کرد.

عدم ریزش موهای کاشت شده، برخورداری موها از ظاهر مناسب و خط رویش طبیعی، بهره‌مندی از تراکم یکسان در نواحی پیوند، طبیعی بودن نحوه رشد مو بعد از کاشت مو و مواردی از این دست از نشانه‌هایی هستند که موفقیت‌آمیز بودن عمل کاشت مو را اثبات می‌کنند.

نتیجه نهایی کاشت مو بعد از گذشت چه مدت زمانی مشخص می‌شود؟

جهت پاسخ دادن به این سوال لازم است تا در وهله اول با مراحل رشد مو بعد از کاشت مو طبیعی آشنا شوید. با سپری شدن یک هفته الی یک ماه پس از انجام کاشت مو ممکن است که مواردی از جمله ریزش موهای خود را شاهد باشید. باید بدانید که این موضوع نه تنها امری طبیعی است بلکه به عنوان یکی از نشانه‌های کاشت مو موفق به حساب می‌آید.

ریزش موها در یک هفته تا یک ماه اول بعد از عمل کاشت مو از ناحیه ساقه مو صورت گرفته و ارتباطی با فولیکول‌های پیوندی ندارد. در نتیجه در صورت مشاهده ریزش یا تشدید ریزش موها پس از کاشت جای هیچ‌گونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

ماه دوم پس از کاشت مو زمان استراحت فولیکول‌های پیوندی فرا می‌رسد. توصیه می‌کنیم که به منظور بهره‌مند شدن از نتیجه دلخواه در این زمان از مواد تقویت‌کننده فولیکول‌های مو استفاده نمایید.

پس از گذشت ۴ ماه از زمان کاشت موهای کاشته شده از حالت کرکی به حالت طبیعی تغییر شکل داده و ضخامت مناسبی به دست می‌آورند. با این حساب می‌توان ماه چهارم بعد از کاشت مو را شروع مشاهده نتیجه‌بخشی عمل کاشت به شمار آورد. این روند تا ماه یازدهم به همین شکل ادامه خواهد یافت.

یک سال بعد از انجام کاشت مو می‌توانید تا نتیجه نهایی کاشت مو را مشاهده کرده و اطمینان داشته باشید که افزایش رشد و ضخامت موهای پیوندی به مدت یک سال دیگر، یعنی تا دو سال بعد از اتمام کاشت، صورت خواهد گرفت.

آیا کاشت مو طبیعی دائمی است و موهای پیوندی دچار ریزش نمی‌شوند؟

کلیه خدمات کاشت مو طبیعی در کلینیک ایران فیت با تضمین عدم ریزش موهای کاشته شده به متقاضیان ارائه می‌شود.
با توجه به مدت زمان اندک میان برداشت گرافت‌ها تا پیوند به موضع طاسی هیچ‌یک از فولیکول‌های برداشت شده دچار آسیب‌دیدگی نخواهند شد. به همین دلیل با مراجعه به ایران فیت کلینیک به منظور کاشت مو از دائمی بودن این عمل و حصول بهترین نتیجه آسوده‌خاطر خواهید بود.

آیا عمل کاشت مو فقط مخصوص آقایان است؟

تعداد طبیعی ریزش مو در روز در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو می‌باشد. در صورت بیش‌تر بودن موهای از دست رفته در طی روز احتمالا در آینده به عمل کاشت مو احتیاج پیدا خواهید کرد.

ریزش موها در ناحیه جلو سر به الگوی ریزش مو مردانه شهرت دارد. با این حال ممکن است که برخی از بانوان نیز با این مشکل مواجه شوند.

ریزش مو در آقایان ممکن است که به طاسی کل سر منجر شود. این موضوع در مورد ریزش موهای بانوان صدق نمی‌کند. در نتیجه می‌توان ساده‌تر بودن عمل کاشت برای خانم‌ها را تنها تفاوت کاشت مو برای خانم ها و آقایان در نظر گرفت.

چه کسانی نمی‌توانند کاشت مو انجام دهند؟

افراد دارای ویژگی‌های زیر واجد شرایط کاشت مو نمی‌باشند:

 • افراد مبتلا به بیماری‌های انعقاد خون
 • افراد دارای بیماری‌های عفونی
 • افراد دارای دیابت و لوپوس
 • افرادی که از بانک موی ضعیفی برخوردار می‌باشند
 • افرادی که تحت درمان‌های خاص همچون شیمی‌درمانی قرار می‌گیرند
 • زنان باردار یا شیرده
 • زنان مبتلا به بیماری‌های هورمونی
 • افراد زیر ۲۰ سال

آزمایشات ضروری قبل از کاشت مو 

 • نحوه عملکرد غده تیروئید
 • حصول اطمینان از عدم وجود کیست‌های تخمدان و بیماری‌های هورمونی در زنان
 • میزان قند خون
  امکان ابتلا به هپاتیت C
 • هپاتیت B و HIV 

اقدامات قبل از کاشت مو 

در نظر داشتن برخی از اقدامات قبل از کاشت مو می‌تواند به میزان چشم‌گیری در رسیدن به نتیجه مطلوب و افزایش درصد موفقیت کاشت مو موثر باشد.

 • خودداری از مصرف دخانیات
 • مواد مخدر و نوشیدنی‌های الکلی یک هفته پیش از انجام کاشت
 • اجتناب از مصرف داروهای ضد انعقاد خون و کلیه مواد داوریی بدون مشورت پزشک
 • برخورداری از خواب باکیفیت در شب قبل از عمل 

به علاوه می‌توانید تا با بررسی نظرات کسانی که کاشت مو انجام داده اند، مشاهده تصاویر قبل و بعد از کاشت مو و نمونه کارهای کاشت مو در کلینیک ایران فیت و همچنین بهره‌مندی از مشاوره رایگان برای کاشت مو با متخصصان این مرکز با آگاهی کامل نسبت به انجام عمل کاشت اقدام فرمایید.

نکاتی که باید بعد از کاشت مو انجام دهید

مراقبت های پس از کاشت مو که بر نتیجه‌بخشی عمل کاشت تاثیر به‌سزایی دارند مواردی همچون:

 • عدم مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی
 • خودداری از انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین
 • استفاده از روسری یا کلاه
 • قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید
 • عدم برقراری رابطه جنسی به مدت ۳ روز
 • توجه مضاعف به بهره‌مندی از رژیم غذایی سالم 
 • در روزهای اول پس از انجام کاشت مو از خوابیدن بر روی موضع پیوند و وارد آوردن هرگونه فشار به این محل اجتناب نمایید.
 • توجه داشته باشید که موتورسواری بعد از انجام کاشت می‌تواند باعث وارد آمدن فشار هوا به پوست سر و در نتیجه جابه‌جا شدن یا آسیب دیدن فولیکول‌های پیوندی شود. با توجه به عدم امکان استفاده از کلاه ایمنی پس از کاشت مو توصیه می‌کنیم که استفاده از موتورسیکلت را تا یک هفته به حداقل برسانید.
 • به مدت یک هفته پس از کاشت مو طبیعی از مراجعه به استخر، جکوزی، سونای خشک، سونای بخار و حمام آب داغ خودداری کنید.
 • از داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک در موعد مقرر و تا زمان تعیین شده استفاده فرمایید.

بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است؟

تعریق زیاد و قرار گرفتن در معرض نور خورشید از عواملی هستند که به آسیب دیدن فولیکول‌های کاشت شده می‌انجامند. با توجه به این موضوع می‌توان بهترین فصل کاشت مو را فصل زمستان دانست.

سن مناسب کاشت مو چه سنی است؟

می‌توان بازه سنی بین ۲۰ تا ۴۰ سالگی را سن مناسب کاشت مو به حساب آورد. در این مقطع زمانی ریزش موهای فرد به طور کامل انجام شده و در نتیجه عمل کاشت مو با بهترین نتیجه صورت خواهد گرفت.

بررسی تاثیرات مزوتراپی بعد از کاشت مو 

انجام مزوتراپی بعد از کاشت مو می‌تواند به تقویت فولیکول‌های پیوندی و همچنین افزایش حجم و ضخامت موهای کاشته شده منجر شود. اصلی‌ترین علت این امر استفاده از مواد مغذی و تقویت‌کننده در کوکتل‌های مزوتراپی می‌باشد.

آیا کاشت مو دوران نقاهت بالایی دارد؟

کاشت مو طبیعی با استفاده از روش Fit یک عمل زیبایی سرپایی، غیر جراحی و غیر تهاجمی به حساب می‌آید و نیازی به سپری کردن دوران نقاهت طولانی مدت نخواهد داشت.

هرچند که دوران نقاهت بعد از کاشت مو طبیعی بسیار کوتاه است با این حال توصیه می‌کنیم که در صورت امکان تا یک هفته پس از این عمل از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.

آیا کاشت مو دردناک است؟

پیوند مو از طریق روش کاشت مو Fit تحت بی‌حسی موضعی انجام خواهد شد. به همین دلیل در هنگام عمل کاشت هیچ‌گونه درد و سوزشی را احساس نخواهید کرد.

هزینه کاشت مو در ایران چقدر است؟

بسیاری از افراد پیش از انجام کاشت مو با این سوالات مواجه می‌شوند که هزینه کاشت مو در ایران چقدر است؟ آیا کاشت مو در تهران هزینه بالایی دارد؟

باید بدانید که قیمت کاشت مو با در نظر پس از انتخاب روش کاشت مو و با در نظر گرفتن معیارهای فراوانی مشخص می‌شود که منطقه جغرافیایی تنها یکی از این معیارها است.

از دیگر عوامل موثر در تعیین هزینه کاشت مو باید از مواردی نظیر میزان ریزش موها، میزان وسعت ناحیه طاسی، میزان مهارت پزشک، میزان کیفیت بانک مو و میزان تراکم مد نظر شما در موضع پیوند نام برد.

روش های جایگزین کاشت مو 

استفاده از روش های جایگزین کاشت مو نمی‌تواند انتظارات شما را از ایجاد تراکم و حجم دلخواه در ناحیه طاسی برآورده نماید. با این حال می‌توانید تا پس از انجام معاینات اولیه توسط پزشک در صورت امکان از برخی جایگزین های کاشت مو مانند مزوتراپی، پی ار پی، پروتز، لیزردرمانی و مصرف برخی مواد دارویی همچون ماینوکسیدیل یا فیناستراید استفاده فرمایید.

بهترین کلینیک کاشت مو چه ویژگی‌هایی دارد؟

تحقیق درباره مراکز زیبایی درمانی و انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو یکی از عواملی است که درصد موفقیت کاشت مو را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

در نظر داشته باشید که بی‌توجهی به انتخاب کلینیک کاشت مو تخصصی و معتبر می‌تواند مشکلاتی همچون بروز عفونت بعد از کاشت مو، نارضایتی از نتیجه نهایی کاشت مو و ایجاد عوارض شدید پس از عمل را در پی داشته باشد.

استفاده از جدیدترین روش کاشت مو ، رعایت پرتکول‌های بهداشتی، ارائه مشاوره رایگان برای کاشت مو ، تضمین عدم ریزش موهای کاشته شده و انجام کلیه فعالیت‌ها تحت نظارت وزارت بهداشت از مهم‌ترین معیارهایی هستند که بر امر انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو تاثیر می‌گذارند.

رعایت پروتکل های بهداشتی در کلینیک ایران فیت، تضمین عدم ریزش موهای کاشته شده، فعالیت تحت نظر وزارت بهداشت، بهره‌گیری از تجربه و دانش کادر پزشکی ماهر، امکان اخذ مشاوره رایگان برای کاشت مو، کاشت ریش، کاشت ابرو، اصلاح خط رویش و … از جمله دلایلی هستند که این مرکز زیبایی درمانی را به بهترین کلینیک کاشت مو تبدیل کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *